SON DAKİKA

Böyle Hocalar Üniversitelerin Yüz Karası!

furious
Böyle Hocalar Üniversitelerin Yüz Karası!

Uşak Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Ramazan Altınay, son dakika ders yapacağını duyurdu. Tarih Metodolojisi öğrencisi çalıştığını belirtti ve son dakika haber verilmesinin yanlış olduğunu söyledi. Daha sonra öğrencisiyle odasında tartışan Altınay, öğrencisine hakaret ve küfür ederek odasından attı.

Yaşanan tartışma sırasında Dekan Altınay öğrencisine birçok kez hakaret etti. Öğrencisiyle anlaşamayan Altınay öğrenciyi odasından ‘Lan defol git buradan hadi. Benim elimden bir kaza çıkar. Geleceksen gel, gelmeyeceksen s… ol git’ diyerek odasından kovdu. İşte o video:

https://www.youtube.com/watch?v=osMcQ1pByow&t=188s

Ne yazık ki böyle egosu tavan yapmış kaprislerle dolu hocalar üniversitelerde mevcut. Benim de Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde bizzat yaşadığım olayı anlatmak isterim. Kendisi Teknoloji Fakültesi’nde hoca. İsmini de vereyim İsmail Koyuncu. Dersini de alan dışı olarak alıyordum. Bir gün soy ismini hatırlayamadım diye bana taktı. Ondan sonraki derslerde mobbingler ve dersten atmalar gerçekleşti.  Benim kendi bölüm hocalarım tanırlar hiç saygıda kusur etmem. Çalışkan da bir öğrenci olmuşumdur. Ama alan dışı aldığım bir dersin hocası resmen üzerimde egosunu tatmin ediyordu. Ben sağduyumu bırakmak istemedim. Sonuçta alan dışı seneye bırakıp başka ders alır ve okulumu bitiririm diye düşündüm. Nitekim öyle de oldu. Ama gel gör ki kendi bölüm öğrencileri bu adamla ne yapacaklar?

Kaç öğrenci tanıyorum maddi durumu olmamasına rağmen zar zor okumaya çalışıyor. Ailesi okutmakta zorlanıyor, buna rağmen nice emeklerle fedakarlıklarla üniversiteyi bitirip iş sahibi olmaya çalışıyor. Kim bilir kaç kişi sırf bunun gibi adamların egosu yüzünden okulunu uzattı veya yarıda bırakmak zorunda kaldı. Bakın aşağıda sınav sonuçlarını da yayınlıyorum. Yaklaşık %70’ini bütünlemeye bırakan ve bütünlemeye kalan 27 kişinin de sadece 4’ünün sınava girdiği belge. Çünkü diğer 23 kişinin dersi geçme umudu yok. Seneye başka ders almışlardır benim yaptığım gibi.

a50758be-c9b3-4b81-a283-f52d86f20876

Ey anneler babalar! Çocuğunuz “Hoca bana taktı, dersten geçirmiyor.” dediğinde çocuğunuza inanın. Ne yazık ki böyle hocalar üniversitelerde var. Egosuna ve komplekslerine yenik düşen insanlarla dolu. Oralara nasıl geldikleri zaten hepimizin malumu. Artık üniversiteye alım ilanları adrese teslim yapılıyor biliyorsunuz. Öyle özellikler aranıyor ki utanmasalar ilanlarda göz rengi boyu ve kilosunu da yazacaklar. Hani ismini yazmadık ama o sen değilsin arkadaşım boşuna başvurma! gibisinden ilanlar…

Kaynak: https://ogrencigundemi.com/calismak-zorunda-olan-ogrencisine-hareket-ve-kufur-senin-calisman-beni-ilgilendirmiyor/?fbclid=IwAR0L9x3hwDawGGtSUGni-Yw2uiIdP0W7MI8EzjDqHEC0TM3QROf2DN9n2ME

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Aralık 2018, 17:15

Mahmut Koçak İyi Parti’den Başkan Adayı

Belediye Başkan adaylığı için çalışmalarını uzun zamandır sürdüren Dr. Mahmut Koçak dün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından partisinin Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı olarak ilan edildi.
TBMM’de dün yapılan İYİ Parti Grup toplantısında partinin bazı adaylarını açıklayan İYİ Parti Genel Bakanı Meral Akşener, Dr. Mahmut Koçak’ı kürsüye çağırdıktan sonra elinden tutarak, “Afyonkarahisarımızın yetiştirdiği değerli bir siyasetçi, 22. dönem Afyonkarahisar Milletvekili, Yolsuzlukla Mücadele Derneği Genel Başkanı, benim de 18 yaşından beri tanıdığım çok değerli kardeşim Dr. Mahmut Koçak Afyon Belediye Başkan adayımız.” dedi.

Haber Kaynağı: www.kocatepegazetesi.com

28698-ve-kocak-iyi-partide-3

28699-ve-kocak-iyi-partide-400x0

Devamını Görüntüle